سرند

سرند

 

سرند های راک ماشین در انواع مختلفی به شرح ذیل می باشد:
– سرند ارتعاشی
– سرند گریزلی

 

سرند ارتعاشی

سرند های ارتعاشی در جهت قائم حرکت دارند. ارتعاش مورد نیاز به طریقه مکانیکی یا الکترو مغناطیسی تأمین می شود سرندهای ارتعاشی بیشترین کاربرد را در کارخانه های کانی آرایی دارند و برای طبقه بندی مواد در حد 250 میلی متر تا 250 میکرون کاربرد دارد. در بعضی از مسیرهای سنگ شکنی سرند ارتعاشی جایگزین سرند گریزلی شده است در این صورت سطح سرند از نوع سرند میله ای است. رایج ترین نوع ایجاد ارتعاش در سرندهای ارتعاشی برای مواد دانه درشت، روش مکانیکی است.

برای سرندهایی که دهانه آنها بزرگتر از 40 میلیمتر می باشد حرکت خارج از مرکز مناسب تر است. برای طبقه بندی مواد در ابعاد کوچکتر، حرکت ارتعاشی سرند توسط پولی های نامتعادلی که بر روی آن نصب شده، تامین می شود حرکت ارتعاشی را می توان با نصب تعدادی وزنه نامتعادل بر روی محور الکتروموتوری که بر روی سرندها نصب شده، یا نصب یک چرخ طیار نامتعادل بر روی آن تامین کرد. دامنه ارتعاش این نوع سرند با کاهش و یا افزایش وزنه های نصب شده بر روی محور قابل تنظیم است.

 

سرند گریزلی

این سرند از میله هایی تشکیل شده است که به موازات هم و در فواصل معین نسبت به هم قرار دارند. میله ها بر روی چهارچوب مناسبی قرار گرفته است. بهترین مقطع میله برای این سرند ذوزنقه با قاعده بزرگتر در قسمت بالا می باشد که این امر از گیر کردن مواد جلوگیری به عمل می آورد.

سرند گریزلی به منظور تفکیک سنگ های بزرگ و هدایت آنها به سمت سنگ شکن فکی طراحی شده است.

سرند گریزلی قدرت جداسازی سنگ در ابعاد 300-20 میلیمتر را دارد. با نصب این نوع سرند قبل از سنگ شکن فکی، خاک موجود در مواد ورودی و همچنین سنگ های ریزی که نیاز به خردایش در سنگ شکن فکی ندارند از پنجه های سرند عبور می کنند و تنها سنگ های درشت وارد سنگ شکن فکی  می شوند؛ بدین وسیله کارایی سنگ شکن فکی افزایش می یابد.

 

ویژگی ها:  

  • استفاده از بلوک های مختلف المرکز برای تولید نیروی محرکه قوی
  • به دلیل اینکه بدنه اصلی و نورد میانی بوسیله یک پیچ پر قـدرت به هم متصـل شـده اند لـذا دستـگاه دارای ساختـاری آسان است
  • فرکانس بالا، طول عمر طولانی و قابلیت انتقال زیاد
  • نیروی لرزانندگی قوی
  • دوام و کارایی بالا
  • صدای کم و ساختار مستحکم
  • نگهداری آسان و عملکرد مطمئن

سرند

سرند

سرند

2019-04-10T14:27:47+00:00خدمات و محصولات|